اجرا سونا خشک

اجرا سونا خشک

بهین انرژی اجرا تاسیسات مکانیکی پروژه های صنعتی و ساختمانی

اجرا موتورخانه های حرارتی و برودتی ، نصب مبدل ها ، نصب دیگ های چدنی وفولادی و بخار ، نصب چیلرهای جذبی وتراکمی ،نصب برج خنک کننده ،نصب بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی،  اجرا سونا و استخر و جکوزی، نصب هواساز و ایرواشر ،اجرا  سیستمهای هوای فشرده، لوله کشی فاضلاب ، اجرا سیستم های سرد و گرم مصرفی،  اجرا لوله کشی گاز طبی ،آبیاری قطره ای، اجرا سیستم  گرمایش از کف، اسپرینکلر، سیستمهای تصفیه ،اجرا لوله های گالوانیزه و استیل ،مانسمان،مسی و………….

 اجرای سونای خشک

در ساخت یک سونای خشک باید حتماً از چوب روسی که به‌صورت لنبه سونایی شکل داده شده،استفاده شود. شیار های این لنبه ها درون یکدیگر رفته و به چوب زیر سازی که از قبلاً به دیوارفیکس شده، متصل می شوند. صندلی ها از چوبی به نام کف صندلی به صورت یک طبقه و یا دو طبقهساخته می شوند.

چوبی که برای سونای خشک استفاده می‌شود باید فاقد هرگونه شیره یا چربی باشد. از ضخامتی در حدود 18 میلیمتر برای سونای کوچک و 22 میلیمتر برای سونای بزرگ برخوردار باشد.

در رنگ کاری سونا نباید از رنگ‌های معمولی که در رنگ‌کاری بقیه چوب‌ها استفاده می‌شود، استفاده شود به این دلیل که این رنگ‌ها در محیط گرم سونا سرطان‌زا بوده و استفاده‌کنندگان را با مخاطراتی مواجه می‌کنند. برای جلوگیری از این مشکل معمولا در رنگ‌کاری سونا فقط از سیلر و کیلر استفاده می‌شود.

برای عایق‌کاری دیوارهای سونای خشک معمولا ابتدا از یک یا چند لایه عایق رطوبتی (مانند تمام مجموعه‌های آبی از قبیل استخر و جکوزی) و سپس از یک لایه سیمان نسوز استفاده می‌شود.

برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای خروج از سونا، در مواقع گرفتگی تنفسی، درب سونا حتما باید رو به بیرون باز شود.

قبل از اجرای سونا برای نصب هیتر حتما باید سیم فشار قوی کشیده شده باشد. برق هیتر به علت فشار بالایی که تحمل می‌کند باید صددرصد طبق محاسبات و در داخل خرطومی نسوز انجام شود و به هیچ عنوان رو کار یا زیر چوب کشیده نشود.

نصب رادیاتور در سونای خشک باعث کاهش شدید مصرف انرژی توسط هیتر می‌شود.

هیتر‌های سونا به دونوع کلی گرمکن‌های معمولی از نوع سنگ مرمر و گرمکن‌های مادون قرمزتقسیم‌بندی می‌شوند. انتخاب نوع هیتر باید بر اساس نیاز مشتری صورت گیرد، که البتهاستفاده از نوع سنگی آن نتیجه بهتری دارد. گرمکن های مادون قرمز برای برخی کاربران کهصرفا خواهان یک محیط خشک وگرم با دمای متعادل‌تر هستند نیز مناسب است.

 

استخر،جکوزی،سونا سونا